EN İYİ FİYAT
 • 1 GECE 2 GÜNLÜK  KARS TURU:
 • 1 GECE 2 GÜNLÜK  KARS TURU:
 • 1 GECE 2 GÜNLÜK  KARS TURU:
 • 1 GECE 2 GÜNLÜK  KARS TURU:
 • 1 GECE 2 GÜNLÜK  KARS TURU:
 • 1 GECE 2 GÜNLÜK  KARS TURU:
 • 1 GECE 2 GÜNLÜK  KARS TURU:
 • Kars, Ani Ören Yeri, Kars Gravyeri
 • Havariler Kilisesi, Çıldır Gölü,
 • Kars Kaz Evi,Kars Kaşarı Tadımı,
 • Kafkas Halk Dans Gösterisi
 • Kars Kalesi,
 • Atlı Kızak Keyfi, Taş Köprü

2023 TUR TAKVİMİ
21 Ocak 2023, Cumartesi
28 Ocak 2023, Cumartesi
04 Şubat 2023, Cumartesi

Kadim kent Van'dan muhteşem bir tura çıkıyoruz.  Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Türk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra meşhur Kars gravyeri tadımı için mola veriyoruz ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği için verilen saatte sizlerle buluşuyor ve Kars Kaz Evi'ne akşam yemeğine götürüyoruz. akşam yemeği sonrasında Kafkas Halk Dans Gösterisi programını izliyoruz. 

Kars Kaz Evi Akşam Yemeği Menü: Çorba ( Evelik veya Kesme Aşı), Kete ve Yöresel Coğrafi İşaretli Peynir, 1/4 Kemikli Kaz eti Bulgur pilavı eşliğinde, Ev Yapımı Turşu, Yöresel Umaç Helvası, Özel yorum katılan El yapımı Reyhan Şerbeti, Çay ve Su
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Namık Kemal’in dedesiyle bir süre yaşadığı ve ilk şiirlerini kaleme aldığı bilinen evi ziyaret ediyoruz. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprüyü geziyoruz. Ardından Kars Müzesi’ ne varıyoruz. Arkeolojik ve etnografik eserleri gördükten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. 

DAHİL OLANLAR:
1 Gece Konaklama – Ulaşım - Profesyonel Lisanlı Rehberlik - Yurtiçi Zorunlu Seyahat Sigortası - 2 Adet Kahvaltı (1 Adet Açık Büfe Kahvaltı - 1 Adet Araç içi Sandwich kek meyve Suyu Kahvaltı) - Şehrivan Turizm Güvencesi - Araç İçi İkramlar ve Sınırsız Güleryüz

HARİÇ OLANLAR:
Öğlen Yemekleri – Akşam Yemeği – Giriş Ücretleri (Toplam 25 TL

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#39
LOKASYON:
Kars
BULUŞMA:
VAN DEVLET TİYATROSU ÖNÜ
BİTİŞ:
VAN DEVLET TİYATROSU ÖNÜ
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.250TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

1 GECE 2 GÜNLÜK KARS TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.