EN İYİ FİYAT
  • GÜNÜBİRLİK NAHÇIVAN TURU: Nahçıvan, Azerbaycan'da şehir. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Aras Nehri'nin kolu olan Nahçıvan Nehri'nin sağ kıyısındadır. Babek Rayonu ile çevrili olan Nahçıvan şehri, özel bir statüye sahiptir.
  • GÜNÜBİRLİK NAHÇIVAN TURU: Nahçıvan, Azerbaycan'da şehir. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Aras Nehri'nin kolu olan Nahçıvan Nehri'nin sağ kıyısındadır. Babek Rayonu ile çevrili olan Nahçıvan şehri, özel bir statüye sahiptir.
  • GÜNÜBİRLİK NAHÇIVAN TURU: Nahçıvan, Azerbaycan'da şehir. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Aras Nehri'nin kolu olan Nahçıvan Nehri'nin sağ kıyısındadır. Babek Rayonu ile çevrili olan Nahçıvan şehri, özel bir statüye sahiptir.
  • Haydar Aliyev Müzesi – Halça Müzesi
  • Duzdağ Mağarası – Bayrak Meydanı
  • Devlet Tarih Müzesi
  • Han Sarayı – Nahçivan Kalesi
  • Saat Meydanı – Çarşı
  • Savaş Müzesi – Mömüne Hatun Türbesi
Nahçıvan, Azerbaycan'da şehir. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Aras Nehri'nin kolu olan Nahçıvan Nehri'nin sağ kıyısındadır. Babek Rayonu ile çevrili olan Nahçıvan şehri, özel bir statüye sahiptir.

GÜNÜBİRLİK NAHÇIVAN TURU

Ücretin %40'ını Turdan Önce, Geri Kalanı Tura 1 Gün Kala Ödeyin.


TUR PROGRAMI

Saat 00.00’da ofisimizin önünde toparlanıp Van’dan Iğdır Dilucu Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 5-6 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk Kapısı" olarak nitelediği Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile kapımız, Dilucu Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi yaptırıp Nahçıvan’a giriyoruz. Kura Nehri ile birleşerek Hazar Denizi’ne dökülen Aras Nehri üzerine inşa edilen Hasret Köprüsü'nden geçerek yaklaşık 1,5 saat sonra Nahçıvan Şehri’ne ulaşacağız. Avtovağzal Meydanı’ndan, ortasında büyük bir bayrak bulunan ve Nahçıvan'ı kuş bakışı izleyeceğimiz Bayrak Meydanı’na geçerek Şehrin Merkezi olarak bilinen Heydar Aliyev Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip 1. Dünya Savaşı’nda Nahçıvan’da şehit olan Türk Askerleri anısına yaptırılan Türk Şehitliği, Atatürk Caddesi’ndeki, heykeltıraş Metin Yurdanur’un yaptığı, 29 Ekim 2011’de açılışı yapılan Atatürk Büstü ve Büyük Bağ Meydanı gezilerimizi tamamlıyoruz.
Gezimize Nahçıvan Halı Müzesi ile devam ediyoruz. 14’üncü yüzyılda askerlerin konaklama yeri olarak kullanılan müze, şimdi yakın geçmişe ait halı kültürünü yansıtan benzersiz eserlere ev sahipliği yapıyor. Paha biçilemeyen 18, 19 ve 20’inci yüzyıllara ait Şirvan, Tebriz, Nahçıvan, Karabağ ve Gence-Kazak halılarını ve üzerinde Anadolu motiflerini andıran desenlerin yer aldığı, heybeler, duvar ve yer halıları gördükten sonra, Azerbaycan’ın eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev Müzesi, Aliyev’in çocukluktan devlet başkanlığına, askeri okuldaki eğitimlerinden Nahçıvan’daki Meclis Başkanlığı günlerine kadar, birçok fotoğrafın yanında gözlüğü, anlaşmalara imza attığı kalemi ile birlikte Türkiye ile İran arasında yapılan anlaşmaların kopyaları ile, toplam 2 bin 384 eserin yer aldığı müzeyi gezdikten sonra 1882 Nahçıvan doğumlu Azerbeycanlı şair ve oyun yazarı Hüseyin Cavid’in doğup büyüdüğü müze evi geziyoruz. 18.yüzyıldan kalma bir İran mimari örneği Mavi Camii gezimiz sonrasında, Türk kadını için yapılan en güzel abidelerden biri olan Mümine Hatun Türbesine gidiyoruz. 12’nci yüzyılda Selçuklu Devleti’nin Valisi Şemsettin İldeniz tarafından kendisinden önce vefat eden eşi Mümine Hatun adına yaptırılmış olan Türbe mimari bakımdan Anadolu’daki çifte minare geleneğinin özelliklerini taşımaktadır. Ardından 1797 yılından 1820 yılına kadar Nahçıvan Hanlığının hâkimi olmuş I. Kalbalı Han tarafından Nahçıvan’da yaptırılan Han Sarayı (Devlet Tarih- Mimarlık Müzesi) geziyoruz. Şu anda 8 salondan oluşan müzede 900 den fazla sergi var. Bu sergiler içerisinde arşiv belgeleri, fotoğraflar, Nahçıvan Hanlığı’nın haritası da sergilenmektedir. Müze gezimiz sonrasın da dünyanın değişik kültürlerinin izlerine rastlanan ve özellikle Müslüman ülkelerden gelenlerin ziyaret ettiği Ashab-ı Kehf mağaraları gezileri sonrası akşam doyumsuz güzelliğiyle Saat Meydanı gezimizin ardından Nahçıvan programımızı sonlandırıp ülkemize geçmek üzere Dilucu Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 5-6 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Van’a varıyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
Van-Dilucu Sınır Kapısı 410 km (Yaklaşık 5-6 saat )

GEZİLECEK YERLER
Haydar Aliyev Müzesi – Halça Müzesi - Devlet Tarih Müzesi – Nahçivan Kalesi – Savaş Müzesi – Mömüne Hatun Türbesi – Han Sarayı – Duzdağ Mağarası – Bayrak Meydanı – Saat Meydanı – Çarşı

DAHİL OLANLAR:
✔ 1.gün sabah kahvaltısı

✔Yurtiçi ve yurtdışı tüm ulaşımlar

✔Yerel rehberlik hizmetleri

✔Acente refakati

HARİÇ OLANLAR:
✔Yurtdışı çıkış harcı ( 150 TL)

✔ Öğle ve akşam yemekleri

✔Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

✔Yurtdışı Seyahat sigortaları

✔İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

VİZE VE PASAPORT BİLGİLERİ

Türkiye Cumhuriyeti ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Nahçıvan'a üzerinde TC Kimlik Numarası bulunan Yeni Kimlik veya Pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki Kimlik Kartları ile (Ehliyet, Kurum Kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Nahçıvan'a geçişleri için Noter’den Onaylı Muvaffakatname almaları gerekmektedir. Çocuklar (Bebekler Dâhil) kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir. Turumuz ulaşım, konaklama, rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.
Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir ve tur iptalini gerçekleştirebilir.
Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz. İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir.
Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir. Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.
Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)
Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Kesin rezervasyon esnasında tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapılması zorunludur.
YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 6364  BELGE NOLU  ŞEHRİVAN  TURİZM’E AİTTİR.PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#57
LOKASYON:
NAHCIVAN
YEMEK:
1 SABAH KAHVALTISI
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
VAN DEVLET TIYATROSU ÖNÜ
BİTİŞ:
VAN DEVLET TIYATROSU ÖNÜ
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
850

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

2.000TL

1 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

GÜNÜBİRLİK NAHÇIVAN TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.