EN İYİ FİYAT
  • VAN & İSHAKPAŞA SARAYI TURU: VAN – GEVAŞ-AKTAMAR ADASI & KİLİSESİ – EDREMİT
  • VAN & İSHAKPAŞA SARAYI TURU: VAN – GEVAŞ-AKTAMAR ADASI & KİLİSESİ – EDREMİT
  • VAN & İSHAKPAŞA SARAYI TURU: VAN – GEVAŞ-AKTAMAR ADASI & KİLİSESİ – EDREMİT
  • VAN
  • VAN GÖLÜ
  • DOĞUBEYAZIT
  • MURADİYE ŞELALESİ
  • İSHAKPAŞA SARAYI
  • AHLAT
VAN – GEVAŞ-AKTAMAR ADASI & KİLİSESİ – EDREMİT

                                                                                 TUR TARİH DETAYLARI          


                                                     ▶️  03 EYLÜL PAZAR ▶️ 09 EYLÜL CUMARTESİ ▶️ 17 EYLÜL PAZAR

                                     ▶️ 23 EYLÜL CUMARTESİ ▶️ 01 EKİM PAZAR ▶️ 07 EKİM CUMARTESİ ▶️ 15 EKİM PAZAR

                                   ▶️ 21 EKİM CUMARTESİ ▶️ 29 EKİM PAZAR ▶️ 04 KASIM CUMARTESİ ▶️ 12 KASIM PAZAR

                                                     ▶️ 18 KASIM CUMARTESİ ▶️ 26 KASIM PAZAR


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
VAN – GEVAŞ-AKTAMAR ADASI & KİLİSESİ – EDREMİT 1 gün programını görmek için tıklayınız

MİSAFİRLERİMİZ BULUNDUKLARI İLLERDE KENDİ İMKANLARI İLE VAN'A GELECEKLERDİR. 26 NİSAN SABAH SAAT 11 : 00 DA VANDA OLACAK ŞEKİLDE. Havaalanında Grubu Karşılama. Doğu’nun Paris’i diye bilinen Van’ı geziyoruz. Van denince ilk akla gelen Akdamar Adası Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı ‘deniz’ der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra Kabartmaları ve süslemeleri ile günümüze kadar ulaşmış nadir eserlerden,

Tevrat ve İncil kıssalarını anlatan iç ve dış kabartmaları ile dünyaca ünlü olan ve M.S 921 yılında tamamlanan Kutsal Haç Kilisesi Gezisini tamamlıyoruz. Van ‘Denizi’ kıyısında alacağımız öğle yemeği ve Dileyenler Van’a özgü inci kefalinin tadına bakabilirler. Ardından Van merkeze dönerek. Edremit Kız Kalesi Gezisi ve Seyir Tepesinde Fotoğraf molası veriyoruz. Gün Batımı ardından gezimizi tamamlayarak gece Van’da Konaklıyoruz.
Konaklama: HOTEL

2.

Gün
MURADİYE ŞELALESİ – İSHAK PAŞA SARAYI – AĞRI DAĞI 2 gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Van denildiğinde akla ilk gelenlerden eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Van YYÜ Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi evi gezimiz sonras Doğu Beyazıt’a Hareket ediyoruz. Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan Muradiye şelalesi gezisine başlıyoruz. 18 metreden dökülen güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsü ile meşhur olan adını Sultan 4.Murat’tan alan oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayabilmek için vereceğimiz serbest zamanda bol bol fotoğraf çekip şelale karşısındaki kafeteryalarda kahvelerimizi yudumlayabileceğiz Serbest zamanımız sonrasında. Çaldıran Ovası’ndan geçerken meşhur savaşın geçtiği alanları göreceğiz. Tendürek Dağı Geçidi’nden ( 2.644 m ) geçerken katılaşmış lavları, volkanik etkilerin göre bilirsınız. Tendürek Dağları içerisinde yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Tendürek dağını aştıktan sonra . 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğiz. Doğubayazıt’ta Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Doğubayazıt’a 5 km mesafede bir dağın yamacında Osmanlı döneminin Lale Devri’ndeki son büyük anıtı, Doğu’nun Topkapı Sarayı, 1784 yılında İshak Paşa ve Çolak Abdi Paşa tarafından tamamlanan Selçuklu sanatı izleri taşıyan İshak Paşa Sarayı. Bu sanat harikası yapı Taç kapısından, Harem Selamlık bölümlerine kadar en ince detaylarıyla düşünülmüş ve nakış nakış kayalara işlenmiş bir şaheserdir. İshak Paşa gezimizden sonra Ahmed-i Hani Türbesi ziyareti. İshak Paşa Sarayının üst tarafında sonradan birde cami yapılmıştır. 17. Yüzyıl’da yaşamış Kürt edebiyatçı, astronom, şair, tarihçi ve İslam alim.1651 yılında doğan Kapalı Çarşı Gezisi. Alışveriş. Gezimizi tamamlayarak Van’a doğru yola çıkıyoruz.
 * Van’da 3* 4* Otel’de Akşam Konaklama. Konaklama: HOTEL

3.

Gün
VAN KEDİ EVİ – VAN KALESİ & MÜZESİ – SAVAT ARUBANİ GÜMÜŞ ATÖLYESİ 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde kahvaltı almayarak çıkış yapıyoruz. Van’ın yemek kültüründe önemli yeri olan yöresel Meşhur Van Kahvaltısıyla günümüze başlıyoruz Urartu devletinin baş kenti olan Van, Urartu Dönemine ait birçok eser ve kültürel değerlere sahiptir. Van’ın tarihi sürecini ve kültürel değerlerini öğrenmek için muhakkak Van Kalesi Karşısında bulunan Ülkenin En Büyük Müzelerinden biri olan Van Urartu müzesini gezmeliyiz. Sonrası M. Ö. 900-600 yılları arasından Van ve bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830 ) tarafından yaptırılan Van Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Van Kalesi içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkanı bulacağız.

Van Kalesinde birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. Van

KalesindeVan’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkanı da bulabileceğiz. Gümüş Atölyesinin ardından Van’ın bir diğer el sanatı olan Halı Kilim atölyesine gidiyoruz. İran, Ermeni Türkmen halı ve kilimleri üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Halı Kilim atölyesinin ardından. Misafirlerimiz ucuş saatlerine göre  yolcu ediyoruz. Başka bir ŞEHRİVAN TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere hoşcakalın ….


DAHİL OLANLAR:
*Uçak biletleri ( İZMİR – VAN , VAN – İZMİR )
*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım ( Minibüs – Midibüs – Otobüs )
*Konaklama ( BB ) Oda Kahvaltı
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Araç İçi İkramlar
*Van Kahvaltısı 3.Gün
*Seyahat Sigortası
* Van Kedi evi giriş ücreti


HARİÇ OLANLAR:
*Öğle ve akşam yemekleri
*Ören yeri giriş ücretleri
*Van oturma gecesi
*Akdamar adası tekne ücreti


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Gezimiz minimum 5 kişi katılım şartıyla düzenlenmektedir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.Şehrivan Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Şehrivan Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir. Şehrivan Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Şehrivan Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.

Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Şehrivan Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu,sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez

Şerefiye Mah. Hastahane 2. Cad Urartu Oteli Altı No: 1 İpekyolu / Van 0555 021 65 30 – 0432 214 78 99

www.sehrivanturizm.com -- [email protected]


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#77
LOKASYON:
Van
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
Van Havaalanı
BİTİŞ:
Van Havaalanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
3750

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

3.750TL

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

VAN & İSHAKPAŞA SARAYI TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.