• 2 GECE 3 GÜN İRAN TURU:
  • 2 GECE 3 GÜN İRAN TURU:
  • 2 GECE 3 GÜN İRAN TURU:
  • 2 GECE 3 GÜN İRAN TURU:
  • Azerbaycan Müzesi
  • Tebriz Gök Mescid
  • Tebriz Pazarı
  • Şuera
  • Tebriz Şehri
  • El Şah Gölü

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İRAN TURU 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Van'dan İran’a doğru hareket ediyoruz. Kapıköy sınır kapısında (90 km) giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra İran Razi sınır kapısında bizleri karşılayan rehberimiz ve bekleyen aracımıza binerek İran Hoy bölgesine geçiyoruz. Yerel restoranda öğle yemeği (Yöresel İran Yemekleri ) sonrası Tebriz’e hareket ediyoruz. Sufiyan’da vereceğimiz molada Yöresel İran Çay İkramı. 2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz’e varış. Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun %99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf, adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşfedeceksiniz. Tebriz’de El Gölü (Şah Gölü) Gezisi. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Tebriz'de.Konaklama: Tebriz

2.

Gün
İRAN TURU 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.Tebriz turumuza devam ediyoruz. Tebriz'de Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyar'ın Kabrinin Bulunduğu Makberetüş-Şuara (Şairler Kabristanlığı) Ziyareti, Gök Mescidi, Cuma Mescidi , Ark gezisi. Tebriz Kapalı Çarşısı en önemli kapalı alışveriş merkezi olarak kabul edilen ve bir kilometrekare büyüklüğünde içinde küçük çarşıların ve 20 Kervansarayın Bulunduğu Tarihi Çarşı. Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan yapıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Tebriz’in meşhur binlerce dükkandan oluşan Kapalı Çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, nadide el işlerinden ve Tebriz’in ipek halılarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ardından serbest zaman ve öğle yemeği (Yöresel İran Yemekleri). Tebriz’e bir saatlik mesafede bulunan Kendovan’a gidiyoruz. Kendovan volkanik kayaların oyularak (Kapadokya) benzeri meydana getirilmiş ve içerisinde doğal hayat olan bir köydür. Kendovan ve mağara evlerini gezdikten sonra Tebrize dönüş yapıyoruz.

3.

Gün
İRAN TURU 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Hoy’a doğru yola çıkıyoruz. Hoy’da Şemsi Tebriz’i kabri ve doğduğu şehri ziyaret ediyoruz. Hoy panoramik turu bitiminde yerel restoranda öğle yemeği (Yöresel İran Yemekleri) sonrası Van’a yolculuğumuz başlayacaktır.

* Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz

* Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
✅ Uluslararası ULAŞIM
- 2 gece 4 Yıldızlı otelde KONAKLAMA
- 2 Sabah Kahvaltısı
- Mesleki Sorumluluk SİGORTASI -
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti ( Türkçe ) - Şehir VERGİLERİ. -
Seyahat güvence paketi

HARİÇ OLANLAR:
-Öğlen yemekleri
-Müze ören giriş ücretleri
-Ekstra harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#80
LOKASYON:
İRAN TURU
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

4.000TL

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

2 GECE 3 GÜN İRAN TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.