• 2 GECE 3 GÜN İRAN TURU:
  • 2 GECE 3 GÜN İRAN TURU:
  • 2 GECE 3 GÜN İRAN TURU:
  • 2 GECE 3 GÜN İRAN TURU:
  • Azerbaycan Müzesi
  • Tebriz Gök Mescid
  • Tebriz Pazarı
  • Şuera
  • Tebriz Şehri
  • El Şah Gölü
"İRAN GÖRÜLMEDEN ANADOLU ALGILANAMAZ"

İran’ın kuzeybatısındaki Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin başkenti olan Tebriz, bölgenin en büyük Türk şehri olarak biliniyor. Nüfusunun çoğunluğunu Azerbaycan Türkleri’nin oluşturduğu kent, aynı zamanda İran’ın dördüncü büyük şehri ve önemli bir sanayi merkezi. Siz de son dönemde hem iş hem de turistik amaçlı seyahatlerin uğrak noktası haline gelen Tebriz’e seyahat etmeyi planlıyorsanız Pegasus’un uygun uçak bileti fırsatlarından faydalanabilir, şehre ulaşımınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İRAN TURU 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Van'dan İran’a doğru hareket ediyoruz. Kapıköy sınır kapısında (90 km) giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra İran Razi sınır kapısında bizleri karşılayan rehberimiz ve bekleyen aracımıza binerek İran Hoy bölgesine geçiyoruz. Yerel restoranda öğle yemeği (Yöresel İran Yemekleri ) sonrası Tebriz’e hareket ediyoruz. Sufiyan’da vereceğimiz molada Yöresel İran Çay İkramı. 2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz’e varış. Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun %99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf, adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşfedeceksiniz. Tebriz’de El Gölü (Şah Gölü) Gezisi. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Tebriz'de.Konaklama: Tebriz

2.

Gün
İRAN TURU 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.Tebriz turumuza devam ediyoruz. Tebriz'de Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyar'ın Kabrinin Bulunduğu Makberetüş-Şuara (Şairler Kabristanlığı) Ziyareti, Gök Mescidi, Cuma Mescidi , Ark gezisi. Tebriz Kapalı Çarşısı en önemli kapalı alışveriş merkezi olarak kabul edilen ve bir kilometrekare büyüklüğünde içinde küçük çarşıların ve 20 Kervansarayın Bulunduğu Tarihi Çarşı. Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan yapıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Tebriz’in meşhur binlerce dükkandan oluşan Kapalı Çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, nadide el işlerinden ve Tebriz’in ipek halılarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ardından serbest zaman ve öğle yemeği (Yöresel İran Yemekleri). Tebriz’e bir saatlik mesafede bulunan Kendovan’a gidiyoruz. Kendovan volkanik kayaların oyularak (Kapadokya) benzeri meydana getirilmiş ve içerisinde doğal hayat olan bir köydür. Kendovan ve mağara evlerini gezdikten sonra Tebrize dönüş yapıyoruz.

3.

Gün
İRAN TURU 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Hoy’a doğru yola çıkıyoruz. Hoy’da Şemsi Tebriz’i kabri ve doğduğu şehri ziyaret ediyoruz. Hoy panoramik turu bitiminde yerel restoranda öğle yemeği (Yöresel İran Yemekleri) sonrası Van’a yolculuğumuz başlayacaktır.

* Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz

* Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
✅ Uluslararası ULAŞIM
- 2 gece 4 Yıldızlı otelde KONAKLAMA
- 2 Sabah Kahvaltısı
- Mesleki Sorumluluk SİGORTASI -
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti ( Türkçe ) - Şehir VERGİLERİ. -
Seyahat güvence paketi

HARİÇ OLANLAR:
-Öğlen yemekleri
-Müze ören giriş ücretleri
-Ekstra harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

- Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b. evraklar, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Şehrivan tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Şehrivan tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir.

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Şehrivan sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Şehrivan sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Şehrivan tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

- Tura katılım için Şehrivan tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Şehrivan sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

- Şehrivan, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Şehrivan, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna

Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega

Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#80
LOKASYON:
İRAN TURU
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

175$

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

2 GECE 3 GÜN İRAN TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.