UÇAK İLE
 • KLASİK İRAN TURU : Masallar Diyarı, Doğu'nun Hazinesi İRAN.. ( İstanbul ve Van Çıkışlı )
 • KLASİK İRAN TURU : Masallar Diyarı, Doğu'nun Hazinesi İRAN.. ( İstanbul ve Van Çıkışlı )
 • KLASİK İRAN TURU : Masallar Diyarı, Doğu'nun Hazinesi İRAN.. ( İstanbul ve Van Çıkışlı )
 • KLASİK İRAN TURU : Masallar Diyarı, Doğu'nun Hazinesi İRAN.. ( İstanbul ve Van Çıkışlı )
 • KLASİK İRAN TURU : Masallar Diyarı, Doğu'nun Hazinesi İRAN.. ( İstanbul ve Van Çıkışlı )
 • KLASİK İRAN TURU : Masallar Diyarı, Doğu'nun Hazinesi İRAN.. ( İstanbul ve Van Çıkışlı )
 • KLASİK İRAN TURU : Masallar Diyarı, Doğu'nun Hazinesi İRAN.. ( İstanbul ve Van Çıkışlı )
 • KLASİK İRAN TURU : Masallar Diyarı, Doğu'nun Hazinesi İRAN.. ( İstanbul ve Van Çıkışlı )
 • TEBRİZ
 • ŞİRAZ
 • İSFAHAN
 • YEZD
 • TAHRAN
Masallar Diyarı, Doğu'nun Hazinesi İRAN.. ( İstanbul ve Van Çıkışlı )

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların, Buluşma Noktasında İran'ın Kalbine Yolculuk

"İRAN GÖRÜLMEDEN ANADOLU ALGILANAMAZ"

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
TAHRAN 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu  buluşuyoruz. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Tahran'a hareket ediyoruz (3sa 5dk).. Varışta yapacağımız şehir turumuzda Gülistan Sarayı ve Azadi Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tahran nostajik sokakları gezimizin ardından otelimize yerleşiyouz.Konaklama: TAHRAN

2.

Gün
İSFAHAN 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen medreseleriyle ünlü Kum şehrine hareket ediyoruz (150 km). Kum şehrinde Hz. Masume Camisi ve Kabri’nin ziyaret edilmesini müteakip Kaşhan’a hareket ediyoruz (110 km). Tarihi Ev gezisinin ardından akşam yemeği sonrası İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz (215 km). Konaklama otelimizde. Konaklama: İSFAHAN

3.

Gün
İSFAHAN 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Minar Conban (Titreyen Minareler), Ateşkeda (Ateş Tapınağı) (dışarıdan ve uzaktan), Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun Veziri Nizamül Mülk ve Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun hükümdarı Melik Şah'ın eşi Terken Hatun'un Kabirleri (açıksa), Zayende Rüd Nehri'ndeki 33 Köprü, Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Nakş-ı Cihan İmam Meydanı'nda Ali Kapu Sarayı ve Şah Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından serbest zamanı müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.Konaklama: İSFAHAN

4.

Gün
YEZD 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yezd şehrine hareket ediyoruz (320 km). Varışta yapacağımız şehir turumuzda; Cuma Camisi, Ateş Tapınağı (Zerdüşt Tapınağı), Sessizlik Kuleleri, Emir Çakmak Kompleksi, kerpiç ve taş mimarisiyle daracık eski kent sokakları görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. Konaklama: YEZD

5.

Gün
ŞİRAZ 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz’a hareket ediyoruz (440 km). Yol üzerinde tarihi Nakş-ı Rüstem Mezarları'nın dışarıdan görülmesi sonrası Kuran Kapısı'ndan geçerek Şiraz’a varıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. .Konaklama: ŞİRAZ

6.

Gün
ŞİRAZ 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehir turumuzda Nasır El Mülk Camisi, Tarihi Persepolis Şehri, İrem Bağı, Hafız ve Sadi Türbeleri, Kerim Han Kalesi (dışarıdan), Moshir Sarayı ve Vekil Hamamı görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için serbest zaman sonrası akşam yemeğini müteakip Şiraz Havalimanı'na hareket ediyoruz.

Önemli: Uçak saatinden dolayı bu gece otel konaklaması yoktur

7. GÜN : İSTANBUL Konaklama: ŞİRAZ

7.

Gün
İSTANBUL 7 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul’a gitmeyen misafirlerimiz ile Tebriz’ e uçulacak. Tebriz gezisi sonrası kara yolu ile Van’da turumuz sonlanacaktır. 

Turumuza aynı programı Vandan katılım sağlayıp en son Şiraz’dan İstanbul’a da uçabilirsiniz. Konaklama: İSTANBUL
DAHİL OLANLAR:
Tahran / Şiraz - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
Van’dan katılacakların biletleri misafirin isteğine göre düzenlenecektir.
5 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
5 Kahvaltı ve 6 Akşam yemeği
Programda adı geçen tüm transferler
Türkçe rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası
Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

HARİÇ OLANLAR:
Diğer şehirlerden İstanbul'a veya VAN iç hat bağlantı uçuşu ücreti
Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içecekler
Yurt dışı çıkış harcı
Müze ve öğren yerleri Giriş Ücretleri
Program dışı talep edilecek turlar
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için Euro VEYA TÜMEN  bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.


- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.


- Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.


- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.


- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg


- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.


- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b. evraklar, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.


-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Şehrivan tarafından bildirilecektir.


-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Şehrivan tarafından bildirilecektir.


-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir.


- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.


-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.


-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Şehrivan sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.


- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Şehrivan sorumlu tutulamaz.


-Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Şehrivan tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.


- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.


- Tura katılım için Şehrivan tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Şehrivan sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.


- Şehrivan, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Şehrivan, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.


Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna


Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega


Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter


-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

Turumuz Tahran gidiş, Şiraz dönüş olarak planlanmıştır. Uçak müsaitliklerine bağlı olarak Şiraz gidiş, Tahran dönüş olarak da planlanabilir. Her iki ihtimalde de gezilecek yerler aynı kalacaktır. TÜM TURLAIMIZA VAN'DAN KATILIM SAĞLAYABİLİRİSİNİZ. VAN KATILIM ÜCRETİ İNDİRİMLİDİR.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#97
LOKASYON:
İRAN TURU (İstanbul & Van Çıkışlı çıkışlı)
YEMEK:
5 kahvaltı 6 Akşam yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Minibüs, Van   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

890$

7 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

KLASİK İRAN TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.