SİZE ÖZEL
 • 3 GECE 4 GÜN ŞİRAZ & İSFAHAN TURU: İran, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.
 • 3 GECE 4 GÜN ŞİRAZ & İSFAHAN TURU: İran, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.
 • 3 GECE 4 GÜN ŞİRAZ & İSFAHAN TURU: İran, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.
 • 3 GECE 4 GÜN ŞİRAZ & İSFAHAN TURU: İran, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.
 • 3 GECE 4 GÜN ŞİRAZ & İSFAHAN TURU: İran, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.
 • 3 GECE 4 GÜN ŞİRAZ & İSFAHAN TURU: İran, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.
 • ŞİRAZ
 • İSFAHAN
 • PERSEPOLIS
İran, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1.GÜN 20.01.2024 CUMARTESİ 1 gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz;
Akşam 18:00’da İstanbul Havaalanında Grubu Karşılama NO: 9730 uçuş İstanbul – Şiraz 06:00- varış 20:15 Otele giriş 22:00  Hotel akşam yemeğin ardından dinlenme.

OTEL:ŞİRAZKonaklama: ŞİRAZ

2.

Gün
2. GÜN 21.01.2024 PAZAR 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah 08:00 da kahvaltının ardından aracımıza 09:00’da geçip gezimizin ilk durak noktası İç mimarisinde pembe renkli fayansların kullanılması nedeniyle popüler kültürde Pembe Cami olarak adlandırılan. Nesır Almulk Camiye gidiyoruz. Verilen serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından rotamızı doğası ve manzası ile insanı büyüleyen, Naracestan Kavam Bahçesi cay kahve molası veriyoruz. (09:30) Molamızın ardından,Persepolis'te kral sarayları taşıma toprakla yapılan, tepesi 473 metre uzunlukta, 86 metre genişlikte ve 13 metre yüksekliği olan yapay bir tepe üzerinde bulunan. Sarayların bulunduğu bu taraçaya iki geniş merdivenle çıkılıyoruz. Daha sonra Nakş-ı Rüstem’e İran'ın Fars eyâletinde bulunan Persepolis'ten 12 km kuzeybatıda bulunan bir arkeolojik siteye Fars mitolojisi kahramanı Rüstem'i tasvir ettiği düşünülen, anıt mezarların altlarındaki Sasani oymaları sebebiyle Nakş-ı Rüstem "Rüstem'in Resmi" ni görüyoruz. Serbest zaman ve fotoğraf çekimlerimizden sonra yemek molası için rehberimizim bize önereceği restorantlardan birine gidip İran’ın eşsiz yemek kültürünü tadıyoruz. Yemekten sonra serbest zaman ve otele dönüyoruz.  
OTEL: ŞİRAZ Konaklama: ŞİRAZ

3.

Gün
3.GÜN 22.01.2024 PAZARTESİ 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah 08:00’da otelimizde ayrılacağımız için eşyalarımızı valize koy otelimizden alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İran'ın hükümdarı ve 1760 - 1779[1] yılları arasında İran'ın fiili Şah'ı ve Zend Hanedanı'nın kurucusu Kerim Han Zend Sarayını,Eram bahçesi,Hafez ve Saadi türbesini görüyoruz.13:00 öğlen yemeği ve valizlerimiz için İranmehr otele gidip valizlerimizi alıyoruz. 14:00 da otelden ayrılıp İsfahan’a hareket ediyoruz. İsfahan, İran'ın kavşak noktalarından biridir ve dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Şehir, 1050 ile 1722 yılları arasında, özellikle de Safeviler altında 16. yüzyılda tarihte ikinci kez başkenti olduğu zaman çok gelişti. Bugün bile, geçmişteki o ihtişamını korumaktadır. Şehir, birçok güzel bulvarıyla, köprüleriyle, saraylarıyla, camileriyle ve minareleriyle İslami mimariyi yansıtmasından dolayı meşhurdur. 19:00’ da otelimize varıyoruz. Akşam yemeğin ardından Allahverdi Han Köprüsü veya yaygın adıyla Si-o-se Pol İsfahan kentinde bulunan bir kemer köprüdür. Köprü, İsfahan'daki 11 köprüden 297.76 metre uzunluğu ile Zayenderud'un en uzun köprülerinden biri olan köprüyü göremeye gidiyoruz.

OTEL: İSFAHAN
Konaklama: İSFAJAN

4.

Gün
4. GÜN 23.01.2024 SALI 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah 08:00 da kahvaltının ardından, aracımıza 09:00’da geçip gezimize devam ediyoruz. Naqşe Cahan Meydanını göremeye gidiyoruz. 560 metre uzunluğunda ve 160 metre enindeki Nakş-ı Cihan Meydanı, büyük ve dikdörtgen bir meydan olarak Safevi dönemindne kalma binalarla çevrilidir. Daha sonra Alı qagu,Emam camı,Keyseriye pazarı,Şeyh Lotfollah Cami,Müzik Müzesini görüyoruz. 14:00’da öğlen yemeği için 1 saatlik molamız oluyor. Öğlen yemeğin ardından Kırk Sütun Sarayı ve Sekiz Cennet Sarayını görüyoruz. Serbest zamanın ardından. 23:00 havaalında oluyoruz. 02:00 İstanbul’a varış ve gezimiz sonlanıyor. Şehrivan tur güvencesi ile yapılan tur programından umarım memnun kalmışsınız. Farklı tur organizasyonlarında görüşmek dileğiyleKonaklama: İSFAHAN
DAHİL OLANLAR:
- GİDİŞ- DÖNÜŞ UCAK BİLETLERİ
-ULAŞIM
- 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
- ŞEHİR İÇİ GEZİLERİ
-REHBERLİK HİZMETİ
- 3 SABAH KAHVALTISI

HARİÇ OLANLAR:
- ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEKLERİ
-YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 150TL
- HEDİYELİK EŞYA
-MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Önemli Bilgiler

BİLGİLENDİRME

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi icin , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para cevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

- Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri arac rehberi tarafından organize edilir.

- Yurtdışından Türkiye'ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

Alkollü İcecekler: 1 litre Alkollü icki (%22 'den

Alkollü İcecekler: 2 litre Alkollü içki (%22 'den az alkol içeren alkollü

Kahve: 1

Çay: 1 kg

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akısında değişilik yapabilirler.

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye'den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur şehrivan tur  tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce sehrivan  tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km' lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Şehrivan  tarafından bilgi verilecektir

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kücüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin düzenlenen ve araç icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerceklesmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından şehrivan sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları asabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan şehr,ivan sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel şehrivan  tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

- Ucaklı turlara katılan kişiler icin yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

- Tura katılım icin Şehrivan tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak ucağa binmeyen kişilerin ucuşu gerçekleştirememelerinden Şehrivan turizm  sorumlu değildir. Ucağı kacıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidis-dönüş yeni ucak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#92
LOKASYON:
İran
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
iptal durumunda bütün ödemeniz yanmaktadır.
EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
599

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

599

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

3 GECE 4 GÜN ŞİRAZ & İSFAHAN TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.