EN İYİ FİYAT
 • UÇAKLI 4 GECE 5 GÜN GAP TURU  : BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE 4 GECE 5 GÜN
SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ
 • UÇAKLI 4 GECE 5 GÜN GAP TURU  : BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE 4 GECE 5 GÜN
SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ
 • UÇAKLI 4 GECE 5 GÜN GAP TURU  : BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE 4 GECE 5 GÜN
SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ
 • UÇAKLI 4 GECE 5 GÜN GAP TURU  : BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE 4 GECE 5 GÜN
SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ
 • UÇAKLI 4 GECE 5 GÜN GAP TURU  : BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE 4 GECE 5 GÜN
SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ
 • UÇAKLI 4 GECE 5 GÜN GAP TURU  : BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE 4 GECE 5 GÜN
SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ
 • GAZİANTEP
 • ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ -
 • RUMKALE – ŞANLIURFA - BALIKLI GÖL
 • ŞANLIURFA - BALIKLI GÖL
 • GÖBEKLİTEPE
 • MARDİN - MİDYAT
BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE 4 GECE 5 GÜN
SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 7.500 TL / TEK KİŞİLİK ODA: 8.250  TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 6.350 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 5.165 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 750 TL


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
(İSTANBUL “S.GÖKÇEN HAVA LİMANI” > GAZİANTEP UÇUŞU) 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları’nın PC2402 sefer sayılı sabah saat 05:30'da kalkan Gaziantep uçağı ile uçuş yapıyoruz. Yaklaşık 1 buçuk saatlik uçuş sonrası 07:10'de Gaziantep Havalimanı'na ulaşıyoruz, bizi bekleyen aracımızla şehir merkezine hareket ediyoruz. Güneydoğu Anadolu/GAP bölgesinin giriş kapısı niteliğindeki, bölgenin en büyük kenti, tarih-kültür ve lezzet şehri olan Gaziantep’te ilk olarak (ekstra) kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası ilk durağımız Dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliği taşıyan, içerisindeki eserlerle çok zengin bir tarihi mirası barındıran Zeugma Mozaik Müzesi. Rehberimiz eşliğinde gezdiğimiz müze ziyareti sonrası Kültür Yolu’nun başında yer alan, Gaziantep’in Kurtuluş Savaşında vermiş olduğu üstün kahramanlık mücadelesini muhteşem şekilde yansıtan Panorama 25 Aralık Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında otelimizin müsait olması durumunda otele hareket edip, odalarımızda bir müddet dinleniyoruz. Dinlenme sonrası aracımızla yapacağımız kısa bir panoramik şehir turunun ardından alacağımız (ekstra) öğle yemeğimizde; zengin ve seçkin mutfağı ile ünü Türkiye’nin dışına taşmış olan Gaziantep’in yöresel lezzetlerini tadıyoruz. Yemek sonrası Kalealtı bölgesi turumuza başlıyoruz. Kentin simgesi ve Türkiye’de ayakta kalabilen şehir kalelerinin en güzel örneklerinden biri olan Gaziantep Kalesi’nin etrafından yürüyerek tarihi Zeytin Hanına geçiyoruz. Zeytin Hanında yöresel ürünlerden alma imkânımız olacaktır. Tarihi kültür yolundaki yürüyüşümüze devam ederek eski Antep evleri ve sokakları ile tarihi hanları görerek Bakırcılar Çarşısına varıyoruz. Bu tarihi çarşıda Gaziantep ustalarının maharetli elleri ile üretmiş oldukları bakır eşyaları ve sedef kakma ürünlerin yapımını izliyoruz. Verilecek olan serbest zamanda dileyen konuklarımız Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve Zincirli Bedestende yine yöreye has ürünlerden alabilirler. Serbest zaman sonrası tarihi Tahmis Kahvesinde buluşuyor ve burada menengiç kahvesini tadıyoruz. Ardından akşam yemeğimizi gastronomi kenti Gaziantep’in seçkin restoranlarından birinde aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme Gaziantep Hotel’de.

2.

Gün
(GAZİANTEP > RUMKALE > ŞANLIURFA) 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Gaziantep’ten ayrılıyor ve Birecik üzerinden ulaşacağımız Rumkale’ye hareket ediyoruz. Rumkale’nin Halfeti tarafından grubumuz için ayarlanmış olan (ekstra) tekneye binerek, baraj gölü altında kalan köyü ve Rumkale’yi görüyoruz. Yaklaşık 1 saat süren bu enfes tekne gezimizin ardından otobüsümüze binerek Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya varışımızın ardından (ekstra) öğle yemeğimizi alıyor ve gezimize başlıyoruz. İlk durağımız sabır timsali Eyüp Peygamberin (a.s.) çile çektiği mağara ve makamı. Ardından Balıklı Göl bölgesine geçiyor ve Balıklı Göl, İbrahim Peygamberin (a.s.) ateşe atıldığı yer, Ayn Zeliha Gölü, Rıdvaniye Camii, İbrahim Peygamberin (a.s.) doğduğu mağaradaki makamı ve Mevlid-i Halil Cami ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Programımızın tamamlanması sonrası Kapalı Çarşıdan ve sonrasında uğrayacağımız Gümrük Hanından yöreye has ürünlerden alış-veriş yapabilirsiniz. Şanlıurfa gezimizi tamamlayarak gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız (ekstra) düzenlenecek akşam yemekli sıra gecesi programına katılabilir, sıra gecesi eşliğinde yoğrulacak olan çiğ köfteden ve ayrıca yöresel tatlı ve Mırra kahvesinden de tadabilirler. Geceleme Şanlıurfa Hotel’de.


3.

Gün
(ŞANLIURFA > GÖBEKLİ TEPE > MARDİN) 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otobüsümüze biniyor ve kısa bir yolculukla Göbekli Tepe’ye varıyoruz. Yaklaşık 12 bin yıl önce inşa edildiği tespit edilerek bilim insanlarını, arkeolog ve tarihçileri şaşırtan tapınağın hikayesini rehberimizden dinliyoruz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan, henüz arkeolojik kazıları devam eden ve içerisinde bulunan bazı yapıların tam olarak ne anlama geldiği hala tartışılan Göbekli Tepe’deki gezimizi tamamlayarak Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’e varışımızın ardından otobüsümüzle kısa bir panoramik şehir turu yapıyor ve (ekstra) öğle yemeği için restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası ‘Dinler ve Dillerin Başkenti ‘olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin’e turumuza başlıyoruz. İlk olarak, bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzaferan Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzaferan Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Güneş Tapınağı, Vaftizhane ve Mezar bölümlerini görerek Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Bir Artuklu eseri olan Kasımiye Medresesi’ni gezerken göreceğiniz Yukarı Mezopotamya Ovası’nın büyüleyici manzarasını izledikten sonra Eski Mardin’in sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Ulu Cami, Şehidiye Camii, Şahtana Evi göreceğimiz yapılardan sadece birkaçı.. Verilen serbest zamanda bu keyifli şehirde yöreye has eşyalardan alabilirsiniz. Serbest zaman sonrası otobüsümüze binerek otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Mardin Hotel’de

4.

Gün
(MARDİN > MİDYAT > BATMAN > ZERZEVAN KALESİ > DİYARBAKIR) 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otobüsümüzle yapacağımız kısa bir yolculukla Midyat’a varıyor ve birçok diziye sahne olan tarihi kent Midyat’ı gezmeye başlıyoruz. Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi’ne uğruyoruz. Konukevi gezisi sonrası Süryani ustaların yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görüp alabileceğiniz Telkariciler çarşısına uğruyoruz. Ardından Midyat’tan ayrılarak antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalan Hasankeyf’in hüzünlü hikayesini dinledikten sonra Hasankeyf’ten yeni şehre taşınan eserlerden Zeynel Bey Türbesi’ni ziyaret ederek buradan ayrılıyoruz. Raman Dağı’ndaki petrol kuyularını görerek güzergahımız üzerindeki Batman’da yöresel lezzetlerin sunulduğu Ziyade Lokantasında (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Bismil üzerinden Zerzevan Kalesi’ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Asur döneminde Kinabu (Samachi) olarak adlandırılan ve daha sonra Roma İmparatorluğunun sınır garnizonu olarak da kullanılan, Doğu Roma’nın önemli eserlerinden kabul edilen ve Mitras Tapınağını da içinde barındıran Zerzevan Kalesini geziyoruz. Aynı zamanda 2020 yılında Dünya Mirası Geçici Listesine giren Zerzevan Kalesinde rehberimizin anlatımını dinledikten sonra aracımıza binerek kısa bir yolculukla Diyarbakır merkeze ulaşıyoruz. Diyarbakır’a varışımızı müteakiben otobüsümüzle panoramik bir şehir turu yapıyoruz. Panoramik tur esnasında 75. Cadde ve Dicle Kent bölgelerini görerek Diyarbakır’ın modern yüzüne şahit oluyoruz. Gezi sonrası otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Diyarbakır’daki otelimizde. 

5.

Gün
(DİYARBAKIR > EĞİL > DİYARBAKIR > İSTANBUL “İSTANBUL HAVA LİMANI” U 5 gün programını görmek için tıklayınız

)Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası tüm gün sürecek Peygamberler ve Sahabeler kenti Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Diyarbakır’a yaklaşık 50 km mesafedeki Eğil ilçesine hareket ediyoruz. Yakın zamana kadar Dicle Nehrine kenarında bulunan, Dicle baraj gölünde su tutulmaya başlanmasıyla yukarıya taşınan Zülkifl (a.s.) ve Elyesa (a.s.) Peygamberlerin türbelerini ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımıyla bölgeyi ve bölgenin tarihini dinliyoruz. Ziyaret sonrası Dicle Baraj Gölü üzerinde (ekstra) tekne turu yapıyoruz. Tekne turu sonrası aracımızla tekrar Diyarbakır merkeze dönüyor ve yöresel lezzetleri tadabileceğimiz restoranda öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Yemek sonrası İçkale olarak adlandırılan; Artuklu Sarayının, Hükumet Konağının, Jandarma Komutanlığının, St.George Kilisesi, Diyarbakır eski cezaevi ve Kervansarayının ve aynı zamanda 27 Şehit Sahabinin de medfun bulunduğu Hz.Süleyman Camii’ni ziyaret ediyoruz.

Sonrasında gezimize; yapılış tarihi net olarak bilinmeyen, 9000 yıllık bir geçmişi olduğu düşünülen Diyarbakır Surları ile başlıyoruz. Sur içi bölgesinde rehberimizin anlatımıyla; Hasan Paşa Hanı’nı görüp sonrasında İslam’ın 5. Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen ve aynı zamanda İslam tarihinin en eski camilerinden biri olan Ulucami ziyareti ile gezimize devam ediyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının inceliklerini görebileceğiniz bu şaheseri ziyaret ettikten sonra Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi ve Dört Ayaklı Minareyi görüyoruz. Surların en eski bölümü olan Mardin Kapı’daki Keçi Burcundaki seyir terasına çıkarak Hevsel Bahçelerinin muhteşem manzarasını ve On Gözlü Köprüyü uzaktan seyrediyoruz. Ardından otobüsümüze binip Dicle kıyısındaki On Gözlü Köprü’ye varıyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molasının ardından Diyarbakır gezimizi tamamlıyor ve dönüş uçuşu için kısa bir yolculukla Diyarbakır Havalimanına ulaşıyoruz. Pegasus Havayollarının PC2385 sefer sayılı saat 21:25'de kalkan uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. 23:25'de Sabiha Gökçen Havalimanı'na varışımızın ardından, Bursa’ya transfer. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. ŞEHRİVAN TURİZM’E gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

NOT: Rehberimiz, hava ve yol şartları nedeniyle tur programına sadık kalmak kaydıyla güzergahı revize etme hakkına sahiptir.

DAHİL OLANLAR:
• * Programda belirtilen parkur ve saatlerdeki gidiş-dönüş ekonomi sınıfı tarifeli uçak biletleri
• * Lüks tur otobüsüyle yapılacak tüm transferler ve geziler
• * Araç içi ikramlar
• * 4 gece en iyi bölge otellerinde yapılacak konaklamalar
• * Otelde açık büfe alınacak 4 sabah kahvaltısı
• * Zorunlu seyahat sigortası
• * Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti


HARİÇ OLANLAR:
* Öğle & Akşam yemekleri
* Müze-ören yeri giriş ücretleri (18 yaş altı ve 65 yaş üstü ücretsiz.)(Müzekart almanız tavsiye edilir. Müze kart ücreti: 60 TL)
• * Halfeti'de tekne turu (100 TL) (isteğe bağlı)
• * Şanlıurfa'da akşam yemekli sıra gecesi programı (isteğe bağlı)
• * Otel ekstraları

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#62
LOKASYON:
Güneydoğu (Türkiye Cumhuriyeti çıkışlı)
YEMEK:
4 SABAH KAHVALTISI
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
SABİHA GÖKÇEN HAVA LİMANI ( DİĞER HAVA ALANLARINDAN GELECEK MİSAFİRLERİN KAYIT SIRASINDA BELİRTMELERİ GEREK )
GAZİANTEP HAVA ALANI
BİTİŞ:
SABİHA GÖKÇEN HAVA LİMANI
GAZİANTEP HAVA ALANI
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir.
Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.
Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır.

* Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır.
Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.

TARİH VE FİYATLAR

8.500TL

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

UÇAKLI 4 GECE 5 GÜN GAP TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.