BUTİK VAN TURU ( 2 GECE 3 GÜN )

İYİ SEÇİM!
 • BUTİK VAN TURU ( 2 GECE 3 GÜN ): DOĞU'NUN PARİS'İ VAN
 • BUTİK VAN TURU ( 2 GECE 3 GÜN ): DOĞU'NUN PARİS'İ VAN
 • BUTİK VAN TURU ( 2 GECE 3 GÜN ): DOĞU'NUN PARİS'İ VAN
 • BUTİK VAN TURU ( 2 GECE 3 GÜN ): DOĞU'NUN PARİS'İ VAN
 • BUTİK VAN TURU ( 2 GECE 3 GÜN ): DOĞU'NUN PARİS'İ VAN
 • BUTİK VAN TURU ( 2 GECE 3 GÜN ): DOĞU'NUN PARİS'İ VAN
 • VAN
 • AKDAMAR ADASI
 • İHSAK PAŞA SARAYI
 • VAN KEDİSİ
 • VAN MÜZESİ
 • VAN KALESİ
DOĞU'NUN PARİS'İ VAN

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
VAN 1 gün programını görmek için tıklayınız
1.GÜN
 VAN – AKTAMAR ADASI & KİLİSESİ – VAN KALESİ – VAN URARTU MÜZESİ – VAN KAHVALTISI

Değerli misafirlerimiz ile sabah  ucağı ile Van'a yolculuk ediyoruz.  Sabah Van Havaalanında Grubu Karşılama .Van’ın yemek kültüründe önemli yeri olan yöresel Meşhur Van Kahvaltısıyla günümüze başlıyoruz. Doğu’nun Paris’i diye bilinen Van’ı geziyoruz. Van denince ilk akla gelen Akdamar Adası. Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı ‘deniz’ der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra Kabartmaları ve süslemeleri ile günümüze kadar ulaşmış nadir eserlerden, Tevrat ve İncil kıssalarını anlatan iç ve dış kabartmaları ile dünyaca ünlü olan ve M.S 921 yılında tamamlanan Kutsal Haç Kilisesi Gezisini tamamlıyoruz. Van ‘Denizi’ kıyısında alacağımız öğle yemeği ve Dileyenler Van’a özgü inci kefalinin tadına bakabilirler. Ardından Van merkeze dönerek. Edremit Kız Kalesi Gezisi ve Seyir Tepesinde Fotoğraf molası veriyoruz. Urartu devletinin baş kenti olan Van, Urartu Dönemine ait birçok eser ve kültürel değerlere sahiptir. Van’ın tarihi sürecini ve kültürel değerlerini öğrenmek için muhakkak Van Kalesi Karşısında bulunan Ülkenin En Büyük Müzelerinden biri olan Van Urartu müzesini Gezmeliyiz . sonrası M. Ö. 900-600 yılları arasından Van ve bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830 ) tarafından yaptırılan Van Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Van Kalesi içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkanı bulacağız. Van Kalesinde eski Tuşba ve Van Evleri Gezisini yaptıktan sonra serbest zamanımızda birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. Van Kalesinde Gün Batımı ardından gezimizi tamamlayarak gece Van’da Konaklıyoruz.

.

* Van’da Otel’de Akşam KonaklamaKonaklama: VAN KONAKLAMA

2.

Gün
VAN - AĞRI 2 gün programını görmek için tıklayınız
2.GÜN
 MURADİYE ŞELALESİ – İSHAK PAŞA SARAYI - AĞRI DAĞI - BALIK GÖÇÜ ( İNCİ KEFALİ )

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Doğu Beyazıt’a Hareket ediyoruz. Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan Muradiye şelalesi gezisine başlıyoruz. 18 metreden dökülen güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsü ile meşhur olan adını Sultan 4.Murat’tan alan oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayabilmek için vereceğimiz serbest zamanda bol bol fotoğraf çekip şelale karşısındaki kafeteryalarda kahvelerimizi yudumlayabileceğiz Serbest zamanımız sonrasında. Çaldıran Ovası’ndan geçerken meşhur savaşın geçtiği alanları göreceğiz. Tendürek Dağı Geçidi’nden ( 2 644 m ) geçerken katılaşmış lavları, volkanik etkilerin göre bilirsınız.Tendürek Dağları içerisinde yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Tendürek dağını aştıktan sonra . 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğiz. Doğubayazıt’ta Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Doğubayazıt’a 5 km mesafede bir dağın yamacında Osmanlı döneminin Lale Devri’ndeki son büyük anıtı, Doğu’nun Topkapı Sarayı, 1784 yılında İshak Paşa ve Çolak Abdi Paşa tarafından tamamlanan Selçuklu sanatı izleri taşıyan İshak Paşa Sarayı. Bu sanat harikası yapı Taç kapısından, Harem Selamlık bölümlerine kadar en ince detaylarıyla düşünülmüş ve nakış nakış kayalara işlenmiş bir şaheserdir. İshak Paşa gezimizden sonra Ahmed-i Hani Türbesi ziyareti. İshak Paşa Sarayının üst kısmındadır Bölgede en çok ziyaret edilen türbedir. Türbenin yanında sonradan birde cami yapılmıştır. 17. Yüzyıl’da yaşamış Kürt edebiyatçı, astronom, şair, tarihçi ve İslam alim.1651 yılında doğan ve ölüm tarihi kesin olarak bilinmiyor.Öğle Yemeği. Doğu Beyazıt da Kapalı Çarşı Gezisi. Alışveriş. Gezimizi tamamlayarak Van’a doğru geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Konaklama Van'daki otelimizde. Balık Göçü – İnci Kefali ( Mayıs Haziran Aylarında ) Konaklama: VAN KONAKLAMA

3.

Gün
VAN 3 gün programını görmek için tıklayınız
3.GÜN
 HOŞAP KALESİ – ÇAVUŞTEPE KALESİ – VAN KEDİ EVİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz .İlk olarak. Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan Hoşap Kalesi Gezisini yapıyoruz. Hoşap Kalesi Van'a 60 km, uzaklıkta bulunmaktadır. Hoşap Suyunun kuzeybatısında sarp ve dik bir kaya kütlesi üzerine kurulmuştur, iç kale ile bunun kuzeyindeki dış kaleden oluşmaktadır. Geçmişi itibariyle Urartu Devletine kadar uzanan kale, Osmanlı Devleti'ne tabi Mahmudi Beyleri'nin yaptırdığı şekliyle günümüze ulaşmıştır. Kartal Yuvası gibi muhteşem görüntüsüyle tüm ihtişamı ile duruyor. Sonrasında Urartu Kralı II. Sarduri’nin MÖ. 764-735 yılları arasında yaptırmış olduğu Çavuştepe Kalesi ’ne varıyoruz. Van-Hakkâri karayolunun 25 nci km üzerinde bulunan bu etkileyici kale adını aldığı Çavuştepe Ovasına tepeden bakmaktadır. Kalede; depo, işlik, saray ve tapınak kalıntılarını görüp eğer şanslıysak dünyanın sayılı Urartuca bilenlerinden birisi olan, ören yeri bekçisi Mehmet amcayla tanışıp, ondan Urartu yazıtlarını dinleyeceğiz. Van’a Hareket . Öğle Yemeği.Van denildiğinde akla ilk gelenlerden eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Van YYÜ Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi evi gezimiz sonrası . Tuşba Van Evleri Gezisi ve Seyir Tepesinde fotoğraf molası. Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkanı da bulabileceğiz. Gümüş Atölyesinin ardından Van’ın bir diğer el sanatı olan Halı Kilim atölyesine gidiyoruz. İran, Ermeni ,Türkmen halı ve kilimleri üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Halı Kilim atölyesinin ardından. Şehir turunu tamamladıktan sonra Serbest zaman Alışveriş. Van Hava Alanına doğru dönüş yolculuğumuz için yola koyuluyoruz.  Uçuş saatlerine göre misafirlerimizi Hava Alanına Transferleri gerçekleştiriyoruz.

* BAŞKA BİR ŞEHRİVAN TURİZM ORGANİZASYONUNDA GÖRÜŞMEK ÜZERE HOŞÇAKALINKonaklama: KONAKLAMA YOKTUR
DAHİL OLANLAR:
*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Minibüs – Midibüs – Otobüs )
*Konaklama ( BB ) - ( Oda Kahvaltı )
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*Van Kahvaltısı 1.gün
*Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
*Öğle ve akşam yemekleri
* Uçak Biletleri
*Ören yeri giriş ücretleri
*Van oturma gecesi
* Hava Alanına Transferler
*Tekne ücreti


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

UYARILAR

Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.

Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#38
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı (Türkiye çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
HAVA ALANI
VAN FERİT MELEN HAVA ALANI ( İSTANBUL'DAN FARKLI İLLERDEN GELENLER İÇİN )
BİTİŞ:
.....HAVA ALANI
VAN FERİT MELEN HAVA LİMANI ( İSTANBUL'DAN FARKLI İLLERDEN GELENLER İÇİN )
İPTAL POLİTİKASI:
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

ŞEHRİVAN TURİZM, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ŞEHRİVAN TURİZM, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.

ŞEHRİVAN TURİZM yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Şehrivan Turizm misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.

Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Şehrivan turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.

Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

TARİH VE FİYATLAR

3.750TL

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

BUTİK VAN TURU ( 2 GECE 3 GÜN... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.