KESİN ÇIKIŞLI
  • Kapadokya Turu 2 Gün 1 Gece: HER SALI VE CUMA ÇIKIŞLI
  • Kapadokya Turu 2 Gün 1 Gece: HER SALI VE CUMA ÇIKIŞLI
  • Kapadokya Turu 2 Gün 1 Gece: HER SALI VE CUMA ÇIKIŞLI
  • Tuz Gölü- Ihlara Vadisi- Derinkuyu Yer Altı Şehri
  • Avanos -Çanak Çömlek Atölyeleri -Paşabağları
  • Devrent Vadisi- Asmalı Konak- Ürgüp
  • Göreme - Güvercinlik Vadisi - Üçhisar
  • Balon Turu veya Balon İzleme - Atv Turu
  • Sürpriz Hediyeler
HER SALI VE CUMA ÇIKIŞLI

Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir.

NOT: Katılıma göre, araç büyüklüğümüz değişkenlik, gösterebilir. (16'lık - 25'lik - 40'lık - 46'lık - 55'lik - 76'lık araçlarımız mevcuttur.)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
istanbul 1 gün programını görmek için tıklayınız

İSTANBUL - KAPADOKYA

📌 𝐁𝐔𝐋𝐔Ş𝐌𝐀 𝐍𝐎𝐊𝐓𝐀𝐋𝐀𝐑𝐈𝐌𝐈𝐙:


⏰ Beylikdüzü Migros Önü 20:00


⏰ Avcılar Metrobüs Durağı Yanı 20:15 ⏰ Sefaköy 20:20 Metrobüs Durağı Yanı ⏰ İncirli Metrobüs durağı 20:30 ⏰ Mecidiyeköy Mado önü 20:45 ⏰ Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 21:00 ⏰ Bostancı Köprüsü 21:15 ⏰ Kartal Köprü 21:30 ⏰ Pendik Köprü 21:40 ⏰ GebzeCenter Avm Önü 21:50 ⏰ İzmit Halk Evi 22:30 ⏰ Sakarya Alpet Benzinlik Terminal Sapağı 23:30 ⏰DÜZCE TÜRSAN TESİSLERİ 00:30 ⏰ANKARA ARMA'DA AVM KARŞISI 03:30⏰ Sefaköy 20:20 Metrobüs Durağı Yanı
⏰ İncirli Metrobüs durağı 20:30
⏰ Mecidiyeköy Mado önü 20:45
⏰ Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 21:00
⏰ Bostancı Köprüsü 21:15
⏰ Kartal Köprü 21:30
⏰ Pendik Köprü 21:40
⏰ GebzeCenter Avm Önü 21:50
⏰ İzmit Halk Evi 22:30
⏰ Sakarya Alpet Benzinlik Terminal Sapağı 23:30
⏰DÜZCE TÜRSAN TESİSLERİ 00:30
⏰ANKARA ARMA'DA AVM KARŞISI 03:30

Konaklama: GECE OTOBÜS YOLCULUĞU

2.

Gün
Kapadokya 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kapadokya

Kapadokya, Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Melendiz Irmağı, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Testi Kebabı, Avanos, Paşabağ, Develi Vadi, Dervent Vadisi, Ürgüp, Asmalı Konak, Üç Güzeller Peri Bacaları, Şarap Mahzeni, Türk Gecesi


Yukarıda belirtilen saatlerde siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından ŞEHRİSTANBUL TUR'un otobüsleri ile Kapadokya Turuna yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca vereceğimiz molalarımızın ardından sabah erken saatlerinde Tuz Gölü'nde güneşi doğuruyoruz. Yarım saat Tuz Gölü molası veriyoruz.Aksarayda kahvaltı molası veriyor ve Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağı’nın oluşturduğu ve 14 km uzunluğa sahip olan Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi olan Ağaçaltı Kilisesi’ni ve Hz. İsa'nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Ihlara Vadisi’nin ardından İkinci durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği büyüklükte ve aynı zamanda bir mühendislik harikası olan Yeraltı Şehri (Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri Gezilebilir) olacak. Yeraltı Şehri gezimizin ardından, çanak-çömleği ile meşhur Avanos’ta bulunan kayaya oyulmuş özel tasarım restoranımızda ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Kızılırmak’ın eski yatağından alınan kırmızı toprak ile yapılan Çanak-Çömlekler hakkında bilgi alıp, yapımını izledikten sonra çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Aziz Simeon Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Bu yol bizi Kapadokya’nın en önemli noktalarından olan Ürgüp’e çıkaracak. Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağın önünden geçerek, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı bulacağımız Şarap Mahzenleri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, akşam yemeği sonrası Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi* Organizasyonumuza Katılabilirler.


*Türk Gecesi: Yaşar Baba da gerçekleşmektedir. 8-10 çeşit mevsime göre meze, kuruyemiş, patlamış mısır, sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ikram edilmektedir.


Kahvaltı: Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.


Öğle Yemeği: Avanos - Evronos -Uranos Restoran / Testi Kebabı Menü. Tur Ücretine Dahil Değildir


Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.


Konaklama: KAPADOKYA PLUS, Monark Otel, Ramada, Altınöz Kapadokya Otel , EMİN KOÇAK OTEL


(O haftanın müsaitliğine göre otel ayarlaması yapılmaktadır.)


 Konaklama: KAPADOKYA PLUS, MONARK Otel, ALTINÖZ Kapadokya OtelKonaklama: OTEL

3.

Gün
Kapadokya 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kapadokya

Balon Turu, Balon İzleme Turu, Atv Safari, At Safari, Onyx Taş Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Yemekhane, Güvercinlik Vadisi


Kapadokya Turumuzun 3. Gününde, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yeni güne başlıyoruz. Peribacalarının aralarında gezmek için Atv Tur veya Balon kalkışlarını izlemeye ve balon turuna gidiyoruz,, Balon Turu (Ekstra) At Binme Turu organizasyonlarımıza katılabilirler. İlk olarak Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesine gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesi ziyaretimizin ardından, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni, rehberimizin anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Rehberimizin anlatımlarının ardından vereceğimiz molada, Kaya Kiliselerini (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), Yemekhaneyi, Mutfak ve Kileri gezebilirsiniz. Ziyaretimizin bitiminde vereceğimiz ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında ise bölgenin en güzel vadilerinden olan Güvercinlik Vadisi’ni ziyaret edeceğiz. Güvercin yuvalarını fotoğraflayıp, Kapadokya’nın meşhur kuruyemişlerinden aldıktan sonra, Hacı Bektaşı Veli Türbesi ziyaretini gerçekleştirip Kapadokya’dan ayrılarak, Saat 15.00 saatlerinde, güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıp, 00.00 da siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki ŞEHRİSTANBUL TUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.


Akşam Yemeği: Yol Üstü Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman. Tur Ücretine Dahil Değildir.


Konaklama: Yapılmayacaktır.


 Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur. Son durak 01.00 da son misafirimiz bırakılmış olmaktadır.
 Konaklama: TUR VE YOLCULUK
YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

HER SALI VE CUMA ÇIKIŞLI

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#45
LOKASYON:
Kapadokya
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

999TL

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kapadokya Turu 2 Gün 1 Gece ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.