Adım Adım Balkanlar Turu (Kurban Bayramı Özel)

  • Adım Adım Balkanlar Turu (Kurban Bayramı Özel): VİZESİZ
  • Adım Adım Balkanlar Turu (Kurban Bayramı Özel): VİZESİZ
  • Adım Adım Balkanlar Turu (Kurban Bayramı Özel): VİZESİZ
  • Üsküp - Bitola (Manastır) - Ohrid
  • Ohrid – Tiran – İşkodra
  • İşkodra – Budva – Kotor – Trebinje - Medjugorje
  • Medjugorje – Poçitel - Blagaj - Mostar – Saraybosna
  • Saraybosna - Belgrad
  • Belgrad - Üsküp
VİZESİZ

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Üsküp - Bitola (Manastır) - Ohrid 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 07:00 buluşma. Pegasus Hava Yollarının PC 351 tarifeli seferi ile saat 10:20’da Üsküp’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:50’da Üsküp’e varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız günümüzdeki ismi Bitola (Manastır) olan şehirde ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi'yi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası Ohrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohri'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Amfi tiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohrid İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizd

2.

Gün
Ohrid – Tiran – İşkodra 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak İşkodra’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde ki durağımız Arnavutluk'un başkenti Tiran oluyor. Yaklaşık 500 yıl Osmanlı idaresinde kalmış şehirde; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Opera Binası panoramik olarak görülecek yerlerdir. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından İşkodra’ya gitmek üzere yola devam ediyoruz. Varışımızla birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelimizde.

3.

Gün
İşkodra – Budva – Kotor – Trebinje - Medjugorje 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız İşkodra şehir turunun ardından, dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan Tito döneminde bir adanın kamulaştırılması ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Rehberimizin belirteceği saatte buluşma ve önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Muhteşem Kotor körfezinde yapacağımız yolculuktan sonra Bosna Hersek sınırına varıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Trebinje ‘de vereceğimiz molanın ardından Medjugorje’deki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.

Gün
Medjugorje – Poçitel - Blagaj - Mostar – Saraybosna 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah uyandırma, kahvaltının ve odaların boşaltılmasının ardından Saraybosna’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öncelikle yolumuzun üzerinde bulunan bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek Mostar’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. (Tekke girişi dahil değildir) Burada verilecek nehrinin kaynağındaki serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Şehrin merkezine varışımızla birlikte, şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadije'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Burada serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, Moriça Han’ın tarihi atmosferinde Türk çayı ve Boşnak kahvesini yudumlayabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.

Gün
Saraybosna - Belgrad 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Belgrad ’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turuna başlıyoruz Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakılan NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuzun devamında otobüsümüzden inerek yapacağımız yürüyüş turunda; Bayraklı Cami, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojşa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

6.

Gün
Belgrad - Üsküp 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Üsküp’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Üsküp’e varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısına gidiyor ve Türk Çarşısındaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yy inşa edilmiş saat kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısında alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimizi yerel restoranda Makedon yemekler ve müzikleri eşliğinde alıyoruz.

7.

Gün
Üsküp – Prizren – Priştine - İstanbul 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Üsküp’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Üsküp’e varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısına gidiyor ve Türk Çarşısındaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yy inşa edilmiş saat kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısında alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimizi yerel restoranda Makedon yemekler ve müzikleri eşliğinde alıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Pegasus Havayolları ile SAW-SKP / PRN -SAW parkurunda ekonomik sınıf gidiş-dönüş uçak bileti,
Belirtilen otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama
Otellerde alınacak olan 5 akşam yemeği
Üsküp – Makedon Gecesi
Şehirler arası Transferler
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Manastır Askeri İdadi Girişleri
Zorunlu Lokal Rehberlik Hizmeti
Panoramik şehir turları
(Tetova, Bitola (Manastır), Ohrid, Tiran, İşkodra, Kotor, Budva, Trebinje, Poçitel, Blagaj, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Üsküp, Priştine, Prizren )

HARİÇ OLANLAR:
* Müze ve Ören yeri girişleri * Tüm kişisel harcamalar * Öğle yemekleri * Yemeklerde alınan içecekler * Şöför ve rehber bahşişleri * MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). * Yurtdışı çıkış harcı * Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

 Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.

*** Kademeli fiyatlandırma uygulanmakta olup, gün içerisinde fiyat değişebilmektedir.

***Katılımcının, tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptaller de cezasız iptal hakkı bulunmaktadır, 29-15 gün arasında ki iptallerde % 50 ceza ile iptal edilebilir, 14 günden daha az kalan iptallerde % 100 ceza ile iptal uygulanmaktadır.

*** Acentenin, yeterli katılım sağlanamaması durumunda tur hareketinden 21 gün önce, katılımcıya bilgi verilmesi şartıyla iptal etme hakkı bulunmaktadır.

*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 10 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen turlardır.

***Ekstra turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Ekstra tur ücretleri tur esnasında rehbere ödenir.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#75
LOKASYON:
Balkanlar
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
750

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

750

7 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Adım Adım Balkanlar Turu (Kurban... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.